Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna kolejny raz na targowisku w Bielawie zatrzymała podrabiane ubrania - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna kolejny raz na targowisku w Bielawie zatrzymała podrabiane ubrania

Joanna Konieczniak
30.04.2021

Kolejną partię odzieży z podrobionymi znakami towarowymi zatrzymali wczoraj (29.04) funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka. Ostanie ujawnienie w Bielawie podrabianej odzieży miało miejsce 27 lutego br.

W czwartek 29 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Kłodzku ujawnili w Bielawie na targowisku miejskim  obywatela Bułgarii, który handlował odzieżą znanych sportowych marek. Przedstawiciel reprezentujący producentów poszkodowanych firm dokonał analizy 1 190 zatrzymanych towarów i jednoznacznie stwierdził, że są one podrobione. Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznał się handlujący ubraniami 25-letni Bułgar.    

Ujawnione ubrania o wartości 130 tysięcy złotych zostały zabezpieczone.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie.

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym stanowi naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej. Sprawcom tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

To już kolejne tak duże zatrzymanie podrobionych ubrań, które funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka ujawnili na tym targowisku. Ostatnie takie zatrzymanie miało miejsce 27 lutego. Wówczas zarekwirowano odzież o wartości 209 tysięcy złotych, którą handlowało trzech obywateli Bułgarii. O tym ujawnieniu przeczytać można tutaj.

Do dużego ujawnienia podrabianej odzieży przyczynili się także funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy oraz KAS. W ubiegły czwartek 22 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu- Ławicy wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w trakcie działań na targowisku miejskim we Wrześni zabezpieczyli  2571 sztuk odzieży i 519 par obuwia o rynkowej wartości 1.380.000 zł. Do tego towaru przyznało się troje obywateli Bułgarii w wieku 26-33 lat oraz 57-letni Polak.  Więcej przeczytać można tutaj.

 

do góry