Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kradzionym autem przejechał blisko 2 tysiące kilometrów. Zatrzymany został w Świecku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kradzionym autem przejechał blisko 2 tysiące kilometrów. Zatrzymany został w Świecku

Joanna Konieczniak
29.04.2021

Skradzione na terenie Andory 3-letnie renault warte 80 tysięcy złotych odzyskali w środę funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka. Pochodzącym z kradzieży autem kierował 34-letni Polak.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku realizując kontrolę sanitarną na polsko-niemieckim odcinku granicy państwowej kontrolowali posiadanie negatywnego testu na COVID-19 testu przez jadącego autem osobowym 34-letniego Polaka. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna przez bez mała 2 tysiące kilometrów przejechał autem skradzionym na pograniczu Francji i Hiszpanii.

Kierowca podczas kontroli nie chciał okazać dokumentów pojazdu. Podczas oględzin funkcjonariusze zauważyli także, że boczna szyba jest uszkodzona, a w układ elektryczny pojazdu ktoś ingerował. W wyniku sprawdzenia w poszukiwawczych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że wyprodukowany w 2018 renault o wartości 80 tysięcy złotych skradziony został dwa dni wcześniej na terenie Andory.

Kierowca oraz samochód przekazane zostały słubickiej policji, która prowadzić będzie dalsze postępowania w tej sprawie.  

do góry