Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej By uniknąć odpowiedzialności swoją tożsamość zmieniał dziewięciokrotnie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

By uniknąć odpowiedzialności swoją tożsamość zmieniał dziewięciokrotnie

Joanna Konieczniak
15.02.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali obywatela Ukrainy, który wykorzystywał w Polsce dziewięć różnych tożsamości. Dodatkowo posiadał podrobione polskie dokumenty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

10 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali w Kostrzynie nad Odrą 58-letniego obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec podejrzewany był o wyłudzanie podstępem poświadczenia nieprawdy. Podczas przeszukania nieruchomości, którą zajmował w jego rzeczach funkcjonariusze SG ujawnili podrobione na wzór oryginalnego polskie prawo jazdy oraz polski dowód osobisty z wizerunkiem zatrzymanego. W trakcie ustalania danych personalnych mężczyzny funkcjonariusze SG ujawnili, że mężczyzna ten posługiwał się w Polsce dziewięcioma różnymi nazwiskami. Powodem zmiany danych był dokonany wpis do wykazy cudzoziemców, których pobyt na terytorium naszego kraju jest niepożądany. Dodatkowo cudzoziemiec poszukiwany był przez Interpol w celu ustalenia miejsca pobytu, a także przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim w celu odbycia 88 dni kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa skarbowe.  

Cudzoziemiec usłyszał zarzut wyłudzenia podstępem poświadczenia nieprawdy, przekroczenia granicy państwowej z wykorzystaniem podstępu polegającego na posłużeniu się dokumentem wydanym na inne dane, czynienia przygotowań do posłużenia się podrobionymi polskimi dokumentami. Obywatel Ukrainy przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim zastosował wobec cudzoziemca areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

 

do góry