Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano poszukiwanych Polaków - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano poszukiwanych Polaków

Joanna Konieczniak
20.11.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poszukiwani byli przez polski wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali wczoraj 19 listopada dwóch mężczyzn, którzy poszukiwani byli przez polski wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania za popełnione przestępstwa. Mężczyźni w wieku 36 i 52 lat wydaleni zostali z terytorium Niemiec i przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Podczas weryfikacji ich tożsamości ustalono, że 52-letni Lubuszanin poszukiwany jest od trzech lat na podstawie dwóch listów gończych wystawionych przez Sąd Rejonowy w Głogowie oraz prokuraturę w celu zatrzymania i przekazania jednostce prowadzącej poszukiwania. Mężczyzna ma na swoim sumieniu przestępstwa narkotykowe. Dodatkowo, podczas przeszukania jego rzeczy osobistych funkcjonariusze ujawnili podrobione polskie prawo jazdy z wizerunkiem zatrzymanego wystawione na zupełnie inne dane. Za przygotowanie do przestępstwa polegającego na posłużeniu się podrobionym dokumentem grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Natomiast kolejny zatrzymany mężczyzna 36-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego poszukiwany był na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Wieliczce. Po sprawdzeniu aktualności poszukiwać 36-latek przekazany został Policji.

 

do góry