Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podczas kontroli okazali podejrzane dokumenty - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podczas kontroli okazali podejrzane dokumenty

Joanna Konieczniak
19.11.2020

W Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwie osoby, które podczas kontroli okazały dowód osobisty należący do innej osoby oraz podrobione ukraińskie prawo jazdy. Obie osobowy zostały zatrzymane.

Do zatrzymania dwóch osób, które okazały funkcjonariuszom Straży Granicznej podejrzane dokumenty doszło w dniu 16 i 17 listopada.

Pierwszą z zatrzymanych osób 43 – letnią kobietę zatrzymali w poniedziałek 16 listopada funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Kobieta jechała autem, które zostało wytypowane do kontroli przez polsko-niemiecki patrol. Podczas kontroli dokumentów kobieta przedstawiła polski dowód osobisty, który jak się okazało figurował w bazach danych jako skradziony.

Wczoraj kobieta usłyszała zarzut posłużenia się w trakcie kontroli dokumentem należącym do innej osoby, dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata próby.

Kolejna osoba zatrzymana została przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świecku w wyniku kontroli auta, którego był kierowcą. Kontrolowanym okazał się 40-letni obywatel Węgier ukraińskiego pochodzenia, który podczas legitymowania okazał podrobione na wzór oryginalnego ukraińskie prawo jazdy. Mężczyzna został zatrzymany. Ponadto w trakcie przeszukania jego rzeczy osobistych funkcjonariusze SG ujawnili podrobione węgierskie prawo z nazwiskiem i wizerunkiem osoby zatrzymanej.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posłużenia się w trakcie kontroli podrobionym dokumentem oraz zarzut czynienia przygotowań do popełnienia tego przestępstwa. 40-latek przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1800 zł za oba czyny.

do góry