Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kradzione w Niemczech auto odzyskano w Świecku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kradzione w Niemczech auto odzyskano w Świecku

Joanna Konieczniak
18.11.2020

Skradzione w Niemczech Mitsubishi ASX odzyskali we wtorek funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Kradzionym autem kierował 39-letni Polak.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Świecka wytypowali we wtorek 17 listopada do kontroli samochód osobowy marki Mitsubishi ASX na niemieckich numerach rejestracyjnych, którego kierowcą był 39-letni Polak.

Kierowca podczas kontroli nie chciał okazać dokumentów pojazdu, nie posiadał także prawa jazdy. Podczas oględzin funkcjonariusze zauważyli uszkodzoną stacyjkę oraz uszkodzoną tablicę rozdzielczą z bezpiecznikami. W trakcie przeszukania pojazdu ujawniono komplet niemieckich tablic rejestracyjnych oraz oryginalny dowód rejestracyjny Mitsubishi. 39-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że w Niemczech został poproszony by autem tym przejechać przez granicę i dotrzeć we wskazane miejsce już w Polsce. Szacunkowa wartość 9-letniego Mitsubishi to 35 tysięcy złotych.

Z uwagi na brak posiadania przez kierowcę uprawnień do kierowania pojazdami został on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Okoliczności kradzieży auta oraz udział 39-latka w tym procederze badać będzie Policja ze Słubic.

 

do góry