Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu

Joanna Konieczniak
29.06.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy wczoraj pełnili służbę wraz z policjantami zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się obywatel Niemiec, w którego organizmie było ponad 2,8 promila alkoholu.

W niedzielę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim pełnili wspólną służbę z lubuskimi policjantami. W tym czasie kontrolowali wytypowane pojazdy. Wśród legitymowanych kierowców trzech prowadziło samochód będąc pod wpływem alkoholu.

Pierwszego kierowcę udało się zatrzymać w Nowym Kurowie. Kierowca kontrolowanego o godz. 7:45 Renault Scenic, zanim wsiadł za kierownicę, spożywał alkohol. W trakcie zatrzymania miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali dwie godziny później. Do kontroli wytypowali jadącego przez Drezdenko Audi A4. Samochód prowadził nietrzeźwy kierowca. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna ma prawie 0,8 promila alkoholu w swoim organizmie.

Natomiast trzeci z nietrzeźwych kierowców- obywatel Niemiec zatrzymany został wczesnym wieczorem. Mężczyzna samochodem marki Mitshubishi Carisma zupełnie pijany jeździł po Nowym Kurowie. Pierwsze badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna ma 2,86 promila. Wynik drugiego badania był już nieco wyższy co świadczyło, że mężczyzna po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę.  

Pijanymi kierowcami zajmą się teraz lubuscy policjanci. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

do góry