Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Obywatel Ukrainy odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel Ukrainy odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu

Joanna Konieczniak
26.06.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali obywatela Ukrainy, który w Polsce był nielegalnie, w dodatku prowadził samochód zupełnie pijany.

W rejonie byłego przejścia w Jakuszycach funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze zatrzymali wczoraj (25 czerwca) do kontroli Peugeota. Kierowcą auta był 27-letni obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli okazało się, że cudzoziemiec nie posiada przy sobie  paszportu ani innego ważnego dokumentu pobytowego. Kontakt z 27-latkiem był bardzo utrudniany, ponieważ mężczyzna był zupełnie pijany. W trakcie dalszych ustaleń wyszło na jaw, że samochód należy do 76-letniech obywatela Czech, który podróżował tym autem jako pasażer.

Wezwany na miejsce patrol Policji potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej co do stanu 27-latka. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Policji.

Dodatkowo, z uwagi na jego niezgodny z prawem pobyt w Polsce, Komendant PSG w Jeleniej Górze wyda cudzoziemcowi decyzję na podstawie której będzie musiał wyjechać z Polski.

do góry