Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 29.rocznica utworzenia Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

29.rocznica utworzenia Straży Granicznej

Joanna Konieczniak
22.05.2020

21 maja w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej obchodzono 29. rocznicę powstania Straży Granicznej. Ponieważ sytuacja związana z pandemią nie pozwoliła na obchody święta jakie pamiętamy, w tym roku świętowano w wyjątkowy i odmienny sposób.

W kaplicy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Kapelan Garnizonu Krosno Odrzańskie ks. ppłk Jan Zapotoczny odprawił  mszę świętą w intencji funkcjonariuszy i pracowników.

Po mszy, Komendant Nadodrzańskiego Oddziału płk SG Tomasz Michalski indywidualnie wręczył tylko akty mianowania na pierwszy stopień oficerski 12 absolwentom kursu oficerskiego. Przy okazji pogratulował promowanym na pierwszy stopień oficerski ukończenia kursu i zdania wszystkich egzaminów. Zaznaczył, że cieszy go fakt, iż kolejni funkcjonariusze zasilają korpus oficerski.

Z okazji tegorocznego święta za wybitne zasługi dla Straży Granicznej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył 10 funkcjonariuszy srebrnym i brązowymi Medalami Za Zasługi dla Straży Granicznej. Odznaką Straży Granicznej wyróżnionych zostało przez Komendanta Głównego SG 12 funkcjonariuszy.

Na wyższe stopnie w korpusie oficerów awansowało 11 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 65, natomiast w korpusie podoficerów 22 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Ponadto wyróżnionym funkcjonariuszom i pracownikom przyznano Pamiątkową Odznakę Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Awanse, medale i wyróżnienia wyjątkowo,  z uwagi na trwającą pandemię,  funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odbiorą już indywidualnie od swoich przełożonych.

do góry