Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano pijanych kierowców - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano pijanych kierowców

Joanna Konieczniak
19.05.2020

Wczoraj 18 maja, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch pijanych kierowców oraz poszukiwanego przez sąd Polaka.

Funkcjonariusz Straży Granicznej z Tuplic w trakcie służby zauważył kierowcę, którego styl jazdy sugerował, że jest on pod wpływem substancji odurzających. Przy próbie zatrzymania samochodu, kierowca przyspieszył i starał się uciec. Wjechał pomiędzy zabudowania, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, ze jest pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu jego trzeźwości okazało się, że 38-letni Polak ma prawie 3,1 % alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przekazany policjantom z Żar.

Również wczoraj funkcjonariusze, którzy pełnili służbę w Olszynie ujawnili kierowcę samochodu osobowego od którego w trakcie kontroli granicznej czuć było wyraźną woń alkoholu. Wezwany na miejsce patrol Policji potwierdził, że mężczyzna spożywał alkohol i w wydychanym powietrzu ma 1,66 %. Mężczyzna został przekazany Policji z Żar.   

Funkcjonariusze z PSG w Tulicach zatrzymali także 52-letniego Polaka, poszukiwanego od 5 lat Polaka, Mężczyzna poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy Wrocław- Krzyki za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Po sporządzeniu dokumentacji przekazany został do najbliższego aresztu śledczego.

 

 

 

 

do góry