Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Specjalne przyłbice ochronią twarz funkcjonariuszy SG z Jeleniej Góry - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Specjalne przyłbice ochronią twarz funkcjonariuszy SG z Jeleniej Góry

Joanna Konieczniak
08.05.2020

Kolejny raz funkcjonariusze Straży Granicznej odczuli, że nie są obojętni dla lokalnej społeczności. Tym razem obdarowani zostali przyłbicami, które odebrali z rąk przedstawiciela jednej z firm z Jeleniej Góry.

Dzięki życzliwości firmy Jelenia Plast z Jeleniej Góry funkcjonariusze Straży Granicznej zostali dodatkowo wyposażeni w  wyprodukowane przez tą firmę specjalne przyłbice chroniące całą twarz. Przedstawiciel firmy przekazał 70 przyłbic, które funkcjonariusze będą wykorzystywać w tracie służby.

To kolejny gest dobrej woli, który spotkał funkcjonariuszy z PSG w Jelenie Górze. Pod koniec kwietnia z chęcią pomocy wystąpili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szklarskiej Poręby. Strażacy zaoferowali dezynfekcję schengenbusa, który wykorzystywany jest każdego dnia w trakcie tymczasowo przywróconej kontroli granicznej w Jakuszycach. Jeszcze wcześniej funkcjonariusze obdarowani zostali własnoręcznie uszytymi przez mieszkanki Niedamirowa maseczkami.

do góry