Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Wzrósł ruch na granicy po zniesieniu kwarantanny dla pracowników - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wzrósł ruch na granicy po zniesieniu kwarantanny dla pracowników

Joanna Konieczniak
08.05.2020

Wraz z wejściem w życie 4 maja 2020 roku Rozporządzenia Rady Ministrów , który rozszerzył katalog osób uprawnionych do zwolnienia obowiązkowej kwarantanny, znacznie zwiększyła się ilość osób, które przekraczają granicę.

W trakcie czterech ostatnich dni funkcjonariusze Straży Granicznej na granicy ochranianej przez Nadodrzański Oddział skontrolowali ponad 38 tysięcy osób, które przyjechały do Polski oraz ponad 19 tysięcy pojazdów. Z uwagi na niespełnienie warunków wjazdu zawrócono także 231 cudzoziemców. Natomiast w ubiegłym  tygodniu(27-30.04) w tym samym czasie funkcjonariusze skontrolowali na granicy 14,6 tysiąca osób oraz 8,2 tysiąca samochodów a także zawrócili 185 cudzoziemców.

Przez cztery ostatnie dni funkcjonariusze NoOSG ujawnili również dwóch Polaków, z których jednen przekroczył nielegalnie granicę z Czech do Polski, a drugi do Polski przedostał się przez Nysę Łużycką. Również w tym samym miejscu granicę przez Nysę Łużycką forsowało 2 obywateli Syrii. Wszyzscy ukarani zostali mandatami karnymi.  

Ujawniono również kierowcę, który kierował samochodem osobowym pod wpływem alkoholu. Natomiast wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej w Świecku wyczuli od 53-letniego kierowcy samochodu osobowego woń marihuany. Mężczyzna miał przy sobie susz tej rośliny, a jak się następnie okazało prowadził swój samochód będąc pod wpływem narkotyków. Mężczyzna poniesie sankcje za przestępstwo, którego się dopuścił.

Również wczoraj w Świecku do kontroli granicznej podjechała 20-letnia obywatelka naszego kraju. W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusz SG poinformował ją o konieczności odbycia obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Kobieta okazała swoje niezadowolenie i zaczęła używać wobec funkcjonariuszy SG słów oraz gestów powszechnie uznanych za wulgarne. Z uwagi na popełnione przestępstwo została zatrzymana i przesłuchana w charakterze osoby podejrzanej. Przyznała się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddała się karze grzywny w wysokości 1 tysiąca złotych.

 

do góry