Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymani po przekroczeniu zielonej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani po przekroczeniu zielonej granicy

Joanna Konieczniak
06.05.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali minionej doby trzy osoby, które przez Nysę Łużycką przekroczyły nielegalnie granicę z Niemiec do Polski, by uniknąć kontroli granicznej i sanitarnej.

Do zatrzymania Polaka i dwóch Syryjczyków doszło we wtorek w miejscowości Brożek w powiecie żarskim. Najpierw w ręce funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału SG wpadł 27-letni Polak, który przeprawił się przez Nysę Łużycka. Okazało się, że uciekał przed niemiecką policją, która ścigała go za kradzieże rowerów za naszą zachodnią granicą.

Za nielegalne przekroczenie granicy 27-latek dostał 500 zł mandatu i został skierowany na kwarantannę. Sprawami kradzieży rowerów będą zajmować się niemieckie służby.

Tego samego dnia, w tym samym miejscu funkcjonariusze zatrzymali również dwóch obywateli Syrii. Obcokrajowcy w wieku 28 i 30 lat nie mieli dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Obaj ukarani zostali za nielegalne przekroczenie granicy oraz pouczeni o konieczności natychmiastowego powrotu na terytorium Niemiec, gdzie mieli zarejestrowany legalny pobyt.

do góry