Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna w liczbach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna w liczbach

Joanna Konieczniak
25.03.2020

Blisko 208 tysięcy osób i ponad 111 tysięcy aut skontrolowali w trackie 10 dni funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy skierowani zostali do wykonywania zadań w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek Nadodrzańskiego Oddziału dokonują przez całą dobę kontrole osób przyjeżdżających do Polski. Od 15 do 24 marca w otwartych przejściach granicznych w Kostrzynie nad Odrą, Słubicach, Świecku, Gubinie, Olszynie, Zgorzelcu, Jędrzychowicach, Lubawce, Jakuszycach i Kudowie Słone funkcjonariusze SG skontrolowali dokumenty 207 864 osobom, które przekroczyły granicę do Polski.

Ponad 60,6 tysiąca pojazdów odprawionych zostało przez funkcjonariuszy SG pełniących służbę na terenie województwa lubuskiego. Skontrolowali również ponad 100 570 osób, które przyjechały do Polski, natomiast w województwie dolnośląskim  funkcjonariusze SG skontrolowali 44 451 pojazdów i 89 744 osób.

Zawrócono również 3 992 cudzoziemców, a do domowej kwarantanny skierowano 57 897 osób.

Każdej doby w utworzonych punktach kontrolnych służbę pełni blisko 215 funkcjonariuszy Straży Granicznej, a także funkcjonariusze Policji, PSP, KAS, itd.,  żołnierzy WOT i Czarnej Dywizji z Żagania a także ratownicy medyczni. 

Obecnie ruch na granicach ustabilizował się, samochody ciężarowe po zmianie przepisów nie są zatrzymywane do kontroli i ich ruch odbywa się płynnie.

 

do góry