Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Minęła piąta doba tymczasowo przywróconej kontroli granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Minęła piąta doba tymczasowo przywróconej kontroli granicznej

Joanna Konieczniak
20.03.2020

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy skierowani zostali do wykonywania zadań w miejscach dokonywania kontroli odprawili już na granicy blisko 124 tysięcy osób.

Przez całą dobę funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek Nadodrzańskiego Oddziału dokonują kontroli osób wjeżdżających do Polski. W trakcie 4 dni w dostępnych przejściach granicznych w Kostrzynie nad Odrą, Słubicach, Świecku, Gubinie, Olszynie, Zgorzelcu, Jędrzychowicach, Lubawce, Jakuszycach i Kudowie Słone funkcjonariusze SG skontrolowali dokumenty 123 415 osobom, które przekroczyły granice w 60 379 pojazdach.

35 492 pojazdy odprawionych zostało przez funkcjonariuszy SG usytułowanych w województwie lubuskiem. Tutaj też funkcjonariusze skontrolowali 52 909 osób, które udawały się do Polski. 

Funkcjonariusze SG wykonujący na terenie województwa dolnośląskiego zadania w trakcie tymczasowo przywróconej kontroli granicznej skontrolowali 55 163 osoby poruszające się 24 887 środkami transportu.

Ogromne zaangażowanie, które wkładają funkcjonariusze Straży Granicznej w rzetelne wykonywanie swoich obowiązków służbowych, jest również bardzo wysoko oceniana przez samych podróżnych, którzy po wielogodzinnym oczekiwaniu na przekroczenie granicy państwowej pisali bardzo miłe komentarze na temat pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Obowiązkowo należy dodać, że działania na granicy państwa wspierają również funkcjonariusze z PSG w Legnicy, Wrocławia-Strachowic, Poznania-Ławicy, Kalisza i Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu a także Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Do tej pory każdego dnia zaangażowanych w ochronę granicy państwowej oraz dokonywanie kontroli granicznej było blisko 700 funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, KAS, ITD., Państwowej Straży Pożarnej, żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, WOT i czarnej Dywizji z Żagania.

zdjęcia NoOSG i Władysław Czulak

do góry