Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 33 cudzoziemców złamało polskie przepisy. Opuszczą teraz terytorium naszego kraju - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

33 cudzoziemców złamało polskie przepisy. Opuszczą teraz terytorium naszego kraju

Joanna Konieczniak
12.02.2020

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w poniedziałek i we wtorek ujawnili i zatrzymali 33 cudzoziemców, którzy złamali obowiązujące ich przepisy.

W trakcie 2 ostatnich dni z uwagi na przeterminowany pobyt na terytorium państw Schengen zatrzymano m.in. 12 obywateli Ukrainy, obywatela Gruzji, Mołdawii oraz Chin. Zatrzymanych zostało również 2 obywateli Ukrainy i obywatel Libanu którzy niezgodnie z przepisami przekroczyli granicę oraz 2 obywateli Ukrainy, którzy posiadali wizę w celu podjęcia pracy w Polsce, a w rzeczywistości wykorzystywali ją, aby wyjechać lub pracować w Niemczech. W związku z tym wizy zostały unieważnione, a cudzoziemcy zobowiązani do opuszczenia naszego kraju. Ponadto obaj Ukraińcy usłyszeli zarzuty wyłudzenia wizy i posługiwania się nimi.  

Natomiast służby niemieckie przekazały funkcjonariuszom Straży Granicznej 8 obywateli Rosji, obywatela Iraku oraz 2 obywateli Albanii.

Ponadto funkcjonariusze SG zatrzymali również Poszukiwana przez Interpol Rosjankę i poszukiwanego na podstawie listu gończego obywatela Ukrainy.

Wobec wszystkich zatrzymanych i ujawnionych cudzoziemców wydano już decyzje o zobowiązaniu, na podstawie których muszą wyjechać z Polski.  

 

do góry