Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Białorusini z zarzutami kradzieży sprzętu elektronicznego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Białorusini z zarzutami kradzieży sprzętu elektronicznego

Joanna Konieczniak
11.02.2020

W niedzielę funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali dwóch obywateli Białorusi, którzy wieźli z Niemiec kradzione aparaty fotograficzne oraz golarki elektryczne. Wartość zabezpieczonego sprzętu to 75 tys. złotych.

W ostatnią niedzielę 9 lutego funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali do kontroli samochód osobowy. Autem podróżowało dwóch obywateli Białorusi w wieku 20 i 28-lat. Podczas kontroli, w bagażniku auta funkcjonariusze ujawnili 10 aparatów fotograficznych, 12 golarek elektrycznych i 2 zestawy słuchawek oraz konsolę do gier. Szacunkowa wartość ujawnionych przedmiotów to 75 tys. złotych zł.

Kierowca od razu przyznał się, że ujawnione rzeczy pochodzą z kradzieży na terytorium Niemiec.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani. 

Dzisiaj obaj Białorusini przesłuchani zostali w charakterze podejrzanych. Przyznali się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karze grzywny w wysokości po 1280 zł.

do góry