Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Irańczyk udawał Bułgara - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Irańczyk udawał Bułgara

Joanna Konieczniak
14.01.2020

14 stycznia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali obywatela Iranu, który posłużył się oryginalnym ale nie swoim bułgarskim dowodem osobistym.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 36-letniego cudzoziemca gdy udawał się autobusem rejsowym do Niemiec. Mężczyzna w trakcie kontroli okazał funkcjonariuszom oryginalny jednakże nie swój bułgarski dowód osobisty. Mężczyzna został zatrzymany. Przy cudzoziemcu ujawniono jeszcze jeden dokument – podrobiony czeski dowód osobisty.

Wczoraj w trakcie przesłuchania cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów, oświadczył, ze dokumenty te kupił w Grecji za 600 euro. Następnie dobrowolnie poddał się karze 2 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku próby.

To już trzecia w tym roku osoba zatrzymana przez funkcjonariuszy Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, która posiadała przy sobie podrobione dokumenty. W ubiegłym roku ujawniono przez funkcjonariuszy WPNP w Świecku 41 takich przypadków. Dodatkowo funkcjonariusze wspólnej placówki zatrzymali 108 osób, które poszukiwane były na podstawie listów gończych, zatrzymali również 263 cudzoziemców za nielegalny pobyt w Polsce, odzyskali 25 kradzionych pojazdów i nałożyli na cudzoziemców 199 mandatów karnych. Ujęli także 169 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę.

 

do góry