Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Hurtownik narkotyków zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Kłodzka i policjantów z Wrocławia - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Hurtownik narkotyków zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Kłodzka i policjantów z Wrocławia

Joanna Konieczniak
14.01.2020

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku wraz z policjantami KWP z Wrocławia zatrzymali na terenie powiatu kłodzkiego 35-letniego Polaka, któremu zarzuca się obrót blisko 167 kilogramami narkotyków. Wobec mężczyzny sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w ubiegłym tygodniu w ramach wspólnych działań funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej z Kłodzka i funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu. Podczas przeszukania przeprowadzonego w domu zatrzymanego Polaka zabezpieczono ponad 20 telefonów komórkowych, karty sim, a także młynki służące do rozdrabniania marihuany oraz gotówkę.

Zatrzymany mężczyzna podejrzany jest o udział w obrocie znacznymi ilościami marihuany o wadze blisko 167 kilogramów, a także mniejszymi ilościami amfetaminy, kokainy, mefedronu oraz haszyszu.

Wobec zatrzymanego 35-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KWP we Wrocławiu. 

                                                                                                                                                                                                                                                       zdj. KWP Wrocław

 

do góry