Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Pracowity weekend - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pracowity weekend

Joanna Konieczniak
13.01.2020

W trakcie ostatniego weekendu funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zatrzymali 23 osoby, które złamały prawo. Zatrzymano 19 cudzoziemców, którzy złamali obowiązujące ich przepisy, a także zatrzymano czworo Polaków, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W trakcie kontroli legalności pobytu, z uwagi na przeterminowany pobyt na terytorium państw Schengen zatrzymano m.in. 6 ob. Ukrainy, 4 obywateli Gruzji, 3 obywateli Mołdawii i Rosjanina. Wobec cudzoziemców wydano już decyzje o zobowiązaniu do powrotu z określonym czasowym zakazem wjazdu na terytorium Państw Strefy Schengen i naszego kraju. Za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec zatrzymano obywatela Sudanu oraz obywatela Egiptu. Zatrzymano również trzech obywateli Ukrainy, którzy posiadali wizy z prawem do pracy a wykorzystywali je w inny sposób. Cudzoziemcom wizy zostały cofnięte a oni samo otrzymali decyzje na podstawie, których muszą wyjechać z Polski.

Zatrzymano również czworo polskich obywateli, którzy poszukiwani byli przez organy ścigania lub wymiar sprawiedliwości. W jednym przypadku po opłaceniu kary zastępczej w postaci grzywny organ poszukiwawczy zezwolił na odstąpienie od doprowadzenie zatrzymanej kobiety do aresztu. W stosunku do jednego z zatrzymanych mężczyzn organ poszukiwawczy również zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu pod warunkiem zapłaty zaległej kary grzywny w wysokości 1100 zł. Mężczyzna jednak nie skorzystał z tej możliwości i kolejne 16 dni spędzi w areszcie śledczym. Pozostałe dwie osoby także trafiły do aresztu lub zakładu karnego. Zatrzymane osoby były poszukiwane za oszustwa i przywłaszczenie mienia.  

do góry