Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano 5 poszukiwanych osób - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano 5 poszukiwanych osób

Joanna Konieczniak
10.01.2020

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj 9 stycznia pięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Funkcjonariusze SG zatrzymali 4 obywateli naszego kraju oraz jednego obywatela Włoch.

Funkcjonariusze SG z Poznania – Ławicy zatrzymali wczoraj 52-letniego Polaka, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Koszalinie w celu odbycia kary 250 dni pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną grzywnę w wysokości 50 tys. złotych nałożoną w związku z popełnieniem przestępstwa karno-skarbowego. Organ poszukiwawczy zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego pod warunkiem wpłaty 50 tys. zł. na wskazane konto bankowe. Mężczyzna nie skorzystał z tej możliwości, został zatrzymany i przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 250 dni.

Tego samego dnia na poznańskim lotnisku funkcjonariusze SG zatrzymali 39-letnią kobietę, która stawiła się do odprawy paszportowej na samolot odlatujący do Liverpoolu. W trakcie kontroli jej dokumentów okazało się, że kobieta poszukiwana jest za liczne oszustwa. 39-latka została zatrzymana i osadzona w areszcie śledczym.

Natomiast funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn w wieku 28 i 60 lat. Obaj mężczyźni podróżowali tym samym autobusem. W trakcie kontroli ich dokumentów funkcjonariusze ustalili, że 28-latek poszukiwany jest za popełnione oszustwa, natomiast 60-latek za prowadzenie pojazdów mechanicznych po spożyciu alkoholu.

Również wczoraj na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymany został przez funkcjonariuszy Straży Granicznej 33-letni obywatel Włoch. Mężczyzna poszukiwany był przez Policję za dokonanie na początku stycznia kradzieży mienia o znacznej wartości. 33-latek miał zamiar odlecieć w tym dniu do Palermo. Został jednak zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Policji.

do góry