Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 7 poszukiwanych osób zatrzymała Straż Graniczna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

7 poszukiwanych osób zatrzymała Straż Graniczna

Joanna Konieczniak
26.11.2019

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w dniach 22-25 listopada zatrzymali 7 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi.

Wszystkie zatrzymane osoby – 6 mężczyzn w wieku 22-40 lat i 42-letnia kobieta poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi. W przypadku 26-letniego mężczyzny organ poszukiwawczy zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego po wpłaceniu kary zastępczej w postaci grzywny. Jeden z mężczyzn, 44-letni mieszkaniec Dolnego Śląska poszukiwany był w celu ustalenia miejsca pobytu w związku z tocząca się sprawą alimentacyjną. Jednak z uwagi na to, iż nie chciał podać funkcjonariuszom Straży Granicznej miejsca swojego pobytu w Polsce ani za granicę został zatrzymany i przekazany Policji. Kolejnych 5 mężczyzn po sporządzeniu dokumentacji przewieziono i osadzono w najbliższym areszcie śledczym. W katalogu czynów zabronionych, za które byli poszukiwani znalazły się między innymi, kradzieże i pobicia oraz udział w zorganizowanej grupie przestęczej. Za przestępstwo to mężczyzna spędzi 2 lata i 2 miesiące w zakładzie karnym.  Natomiast poszukiwana 42-letnia kobieta zatrzymana została przez funkcjonariuszy Straży Granicznej gdy stawiła się do kontroli paszportowej by wylecieć do Londynu. Poszukiwana była za niezapłaconą karę grzywny nałożoną za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Po opłaceniu zaległej grzywny kobieta została zwolniona, jednak na samolot do Londynu już nie zdążyła.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali już 533 osoby, które poszukiwane były na podstawie listów gończych. `

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry