Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Grecki paszport za 800 euro - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Grecki paszport za 800 euro

Joanna Konieczniak
04.11.2019

Obywatela Gruzji, który do kontroli granicznej okazał podrobiony grecki paszport zatrzymali w sobotę funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania – Ławicy.

W sobotę 2 listopada do odprawy pasażerów samolotu odlatującego do Cork zgłosił się mężczyzna przedstawiając grecki paszport. Okazany dokument wzbudził podejrzenie kontrolujących go funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Szczegółowa analiza potwierdziła, że paszport został podrobiony na wzór oryginalnego greckiego dokumentu. 33-letni obywatel Gruzji został zatrzymany. Tłumaczył funkcjonariuszom, że swój autentyczny gruziński paszport też ma przy sobie, a ten grecki kupił w swoim kraju za 800 euro by bez problemów dostać się do Irlandii.  

Mężczyzna usłyszał zarzuty posługiwania się podrobionym dokumentem, przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1200. zł.

Ponadto Komendant PSG w Poznaniu-Ławicy wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu do Gruzji. Dodatkowo 33-latek postanowieniem Sądu Rejonowego w Poznaniu umieszczony został na trzy miesiące w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim.

do góry