Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 34 cudzoziemców złamało polskie przepisy. Teraz opuszczą terytorium naszego kraju - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

34 cudzoziemców złamało polskie przepisy. Teraz opuszczą terytorium naszego kraju

Joanna Konieczniak
30.08.2019

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w mijającym tygodniu ujawnili i zatrzymali łącznie 34 cudzoziemców, którzy złamali obowiązujące ich przepisy.

W trakcie 4 ostatnich dni z uwagi na przeterminowany pobyt na terytorium państw Schengen zatrzymano 11 obywateli Ukrainy, 2 obywateli Gruzji, 1 obywatela Chin.

Zatrzymanych zostało również 5 obywateli Ukrainy, 2 obywateli Gruzji oraz obywatel Albanii, którzy niezgodnie z przepisami przekroczyli granicę oraz 2 obywateli Ukrainy, którzy posiadali wizę w celu podjęcia pracy w Polsce, a w rzeczywistości wykorzystywali ją, aby wyjechać lub pracować w Niemczech. W związku z tym wiza została unieważniona, a cudzoziemcy zobowiązani do opuszczenia naszego kraju. Ponadto obaj Ukraińcy usłyszeli zarzuty wyłudzenia wizy i posługiwania się nią. Zarzuty posłużenia się cudzym paszportem usłyszał również podróżujący do Polski obywatel Gambii.

Natomiast służby niemieckie przekazały funkcjonariuszom Straży Granicznej 4 obywateli Rosji, obywatela Iraku oraz 3 naszych obywateli,. Polacy jak się następnie okazało poszukiwani byli również przez polskie organy ścigania.

Ponadto funkcjonariusze SG zatrzymali 4 obywateli Ukrainy, którzy pomimo wydanych wobec nich już wcześniej decyzji o dobrowolnym wyjeździe z Polski, nadal przebywali w naszym kraju. Cała czwórka do granicy zostanie odwieziona pod konwojem.

Wobec wszystkich zatrzymanych i ujawnionych cudzoziemców wydano już decyzje o zobowiązaniu, na podstawie których muszą wyjechać z Polski.  

 

do góry