Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Ty również możesz wyjechać na misję zagraniczną. Dołącz do nas - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ty również możesz wyjechać na misję zagraniczną. Dołącz do nas

Joanna Konieczniak
09.08.2019

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wrócili z misji w Macedonii Północnej gdzie wspierali w działaniach lokalną Policję.

W operacji wzięło udział trzech funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Świecku oraz Gorzowie Wielkopolskim, a także z Wydziału Zabezpieczenia Działań. Głównym zadaniem funkcjonariuszy była fizyczna ochrona granicy Macedonii Północnej z Grecją.  5 sierpnia służbę w Macedonii rozpoczęli następni funkcjonariusze, którzy mają szansę na zdobycie kolejnych doświadczeń.

Funkcjonariusze przez miesiąc będą pełnić służbę w rejonie miejscowości Dojran.

W dalszym ciągu młodzi ludzie mają szanse na przyjęcie w szeregi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W październiku planowane jest przyjęcie kolejnych 35 nowych funkcjonariuszy.

Wśród kryteriów, które muszą spełnić kandydaci to przede wszystkim polskie obywatelstwo i  niekaralność. W zamian Straż Graniczna zapewnia stałe zatrudnienie, stałą pensję (na początek 3250 zł. na rękę a od stycznia podwyżkę o kolejne 500 zł.). Jest też trzynasta pensja, są możliwości dalszego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Jest też możliwość odejścia na emeryturę po 25 latach służby. Już po przyjęciu, młodzi funkcjonariusze mogą, zgodnie z własnymi predyspozycjami zdobywać doświadczenie w wielu dziedzinach, między innymi jako specjaliści do spraw migracji, eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, pirotechnicy, przewodnicy psów służbowych.  Mogą również w ramach wspierania służb innych państw brać udział w misjach zagranicznych lub uczestniczyć w działaniach Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX.

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl.

do góry