Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Niektórzy mądrość powinni czerpać z przysłów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niektórzy mądrość powinni czerpać z przysłów

Joanna Konieczniak
14.06.2019

„Co się odwlecze to nie uciecze” o znaczeniu tego przysłowia przekonało się wczoraj troje pasażerów, którzy stawili się do odprawy granicznej w Poznaniu i we Wrocławiu.

Wczoraj, 13 czerwca na lotnisku w Poznaniu-Ławicy na odlot pasażerów rejsu czarterowego do Hurghady zgłosił się 25-letni Polak. W trakcie kontroli dokumentów funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego lub aresztu śledczego. Powodem poszukiwania była niezapłacona kara grzywny w wysokości 200 zł. Mężczyzna wpłacił zaległą karę grzywny na konto poznańskiego sądu, jednak samolot zdążył odlecieć bez niego. Mężczyzna podróż do Egiptu musiał odłożyć na inny termin. 

Również wczoraj na poznańskim lotnisku została zatrzymana 48-letnia Polka, która przyleciała z Londynu. W trakcie kontroli dokumentów wyszło na jaw, że kobietę poszukuje listem gończym Sąd Rejonowy w Wałczu za niezapłaconą karę grzywny w wysokości 500 zł. Zatrzymana od razu wpłaciła zaległą kwotę na konto Sądu Rejonowego w Wałczu i po okazaniu funkcjonariuszom Straży Granicznej dowodu wpłaty pojechała do domu. 

Natomiast do Edynburga z Wrocławia-Stachowic nie odleciał 50-letni Polak z uwagi na to, że mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie w celu odbycia kary 2 dni pozbawienia wolności za niezapłaconą karę grzywny w wysokości 100 zł. Po wpłacie zaległej grzywny mężczyzna został zwolniony jednak do Wielkiej Brytanii musi polecieć kolejnym samolotem.   

do góry