Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 6 cudzoziemców pracowało nielegalnie w cegielni - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

6 cudzoziemców pracowało nielegalnie w cegielni

Joanna Konieczniak
13.06.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali wczoraj 6 cudzoziemców, którzy pracowali nielegalnie w cegielni na terenie powiatu żagańskiego.

Do zatrzymania 5 obywateli Gruzji oraz obywatela Ukrainy doszło w środę 12 czerwca. Cudzoziemcy pracowali w cegielni przy maszynach.

W trakcie przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy pracowali chociaż nie mieli ważnych oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy lub zezwoleń na pracę. Cudzoziemcy wyjaśnili, że w cegielni  pracują na rzecz agencji pracy tymczasowej z Gorzowa Wlkp. Jedyne dokumenty jakie posiadali to pisemne umowy zlecenia z ujętym wynagrodzeniem. 

Komendant Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wydał wobec 6 cudzoziemców w wieku 28-51-lat decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Na ich podstawie cudzoziemcy będą musieli wyjechać z Polski w ciągu 30 dni.

Wobec nierzetelnego pracodawcy, który bez wymaganych dokumentów powierzył cudzoziemcom wykonywanie pracy skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie. Za to przewinienie grozi mu kara grzywny do 30 tys. zł.  

 

do góry