Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podróżował z 8-letnim synem po Europie wiedząc, że ma on podrobioną kartę pobytu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podróżował z 8-letnim synem po Europie wiedząc, że ma on podrobioną kartę pobytu

Joanna Konieczniak
11.06.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania zatrzymali 10 czerwca obywatela Syrii, który miał pod opieką 8-letniego syna i wiedzę, że dziecko ma podrobiony grecki dokument pobytowy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Poznaniu – Ławicy, po przylocie samolotu rejsowego z Aten. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę podróżującego wraz z 8-letnim synem. Cudzoziemiec do kontroli okazał dokumenty paszportowe oraz  greckie karty pobytu. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił grecki dokument pobytowy chłopca, który w wyniku dalszej analizy okazał się sfałszowany. Obywatel Syrii usłyszał zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem pobytowym stwierdzającym prawo pobytu w Grecji dla jego małoletniego syna. Dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1200 zł. Cudzoziemca pouczono o obowiązku niezwłocznego wyjazdu do Grecji.

do góry