Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 20 ton krajanki tytoniowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

20 ton krajanki tytoniowej

Joanna Konieczniak
12.06.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej, KAS oraz CBŚP zlikwidowali magazyn, w którym na dalszą dystrybucję czekało prawie 20 ton krajanki tytoniowej.

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, mazowieccy funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej oraz policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie zlikwidowali w ubiegły czwartek 6 czerwca magazyn zabezpieczając 20 ton krajanki tytoniowej pochodzącej z nielegalnego źródła oraz 6,8 tony gotowej poligrafii służącej do produkcji i pakowania papierosów. Zabezpieczona krajanka tytoniowa oszacowana została na blisko 14 mln złotych.

Po zebraniu niezbędnych informacji na temat miejsca przechowywania znacznej ilości nielegalnego towaru przygotowano wspólne działania funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach , policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Łodzi oraz funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej z Warszawy.

Na miejscu w ujawnionym magazynie znajdującym się na terenie Wołomina funkcjonariusze ujawnili blisko 20 ton krajanki tytoniowej, która znajdowała się w specjalnie zabezpieczonych kartonach ważących po 140 i 150 kilogramów. Oszacowano, że ujawniony towar wart jest blisko 14 mln złotych. Gdyby trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 15,8 mln zł.    

W trakcie czynności ujawniono i zabezpieczono również gotową poligrafię oraz inne półprodukty służące do produkcji papierosów, które posiadały znaki znanych marek tytoniowych.

Dalsze postępowanie w sprawie ujawnionego towaru akcyzowego prowadzą funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej.

 

 

 

do góry