Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Brak prawa jazdy oraz cały bagażnik papierosów bez polskiej banderoli zmusiły kierowcę do ucieczki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Brak prawa jazdy oraz cały bagażnik papierosów bez polskiej banderoli zmusiły kierowcę do ucieczki

Joanna Konieczniak
13.05.2019

W piątkowe popołudnie funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic, którzy pełnili służbę w gminie Przewóz wytypowali do kontroli samochód osobowy. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.

10 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wytypowali do kontroli drogowej w okolicach miejscowości Bucze samochód osobowy marki Fiat Doblo. Kierujący pojazdem nie zastosował się do sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy SG i przyspieszając oddalił się z miejsca kontroli. Do pościgu włączyli się funkcjonariusze Policji z KPP w Żarach. Kierowca został zatrzymany.  Okazał się nim 33 - letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego. Kierowca tłumaczył się, że powodem ucieczki był brak prawa jazdy, które utracił z uwagi na przekroczoną ilość punktów karnych. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w bagażniku zatrzymanego pojazdu 8,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości prawie 120 tys. zł.

Mężczyźnie za niezastosowanie się do sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecających zatrzymanie pojazdu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast za przewóz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi mu wysoka grzywna, a także kara pozbawienia wolności do 3 lat.  

 

do góry