Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Szkolenie taktyczne służb - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie taktyczne służb

Joanna Konieczniak
10.05.2019

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w trwających cztery dni (06-09.05) ćwiczeniach taktyczno – strzeleckich.

 

 

W przeprowadzonych na poligonie w Wędrzynie oraz strzelnicy w Bieżycach ćwiczeniach poza funkcjonariuszami Straży Granicznej wzięli udział również funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej  oraz  Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Funkcjonariusze mieli również możliwość uczestniczyć w ćwiczeniach w stojącym na płycie poznańskiego lotniska Ławica samolocie. Specjalna grupa funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami Komendy Miejskiej w Poznaniu i Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji trenowała odbijanie samolotu z rąk terrorystów. Przyjęto kilka wariantów - wejście z przodu bądź z tyłu samolotu albo jednocześnie z obu stron. Celem treningu była koordynacja działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pasażerów. Głównym zadaniem postawionym funkcjonariuszom biorącym udział w przedsięwzięciu było przestrzeganie zasad bezpieczeństwa własnego i zakładników, oraz eliminowanie zagrożeń w trakcie ewakuacji. Instruktorzy główny nacisk położyli na rozwiązywanie konfliktów za pomocą negocjacji pozostawiając szturm samolotu jako ostateczność.

 

do góry