Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Mając dwa podrobione dokumenty chciał dojechać do Szwecji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mając dwa podrobione dokumenty chciał dojechać do Szwecji

Joanna Konieczniak
01.04.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali w czwartek cudzoziemca, który miał przy sobie dwa podrobione włoskie dokumenty z zupełnie innymi danymi niż jego prawdziwe. Z fałszami dokumentami chciał dojechać do Szwecji.

28 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy w trakcie kontroli dokumentów osób podróżujących autobusem rejsowym relacji Drezno-Warszawa wylegitymowali mężczyznę, który do kontroli okazał włoski paszport oraz włoski dowód osobisty.

Funkcjonariusze po dokładnej analizie i dokonanych sprawdzeniach stwierdzili, że oba dokumenty są przerobione. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przesłuchania przyznał się, że jest obywatelem Pakistanu. Na dowód swoich słów okazał zdjęcie zamieszczone w telefonie, na którym była strona z jego pakistańskiego paszportu wraz z jego zdjęciem. Dane zawarte w sfałszowanych dokumentach były również inne niż te, które widniały na zdjęciu oryginalnego pakistańskiego paszportu. 31-letni Pakistańczyk dodał, że na podstawie podrobionych dokumentów chciał dojechać do Warszawy by stamtąd samolotem udać się do Szwecji.

Obywatel Pakistanu przyznał się do zarzucanego mu czynu posługiwania się podrobionymi dokumentami jako autentycznymi oraz dobrowolnie poddał się karze. W piątek został przekazany w trybie readmisji uproszczonej niemieckim służbom.

do góry