Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kolejne zatrzymane osoby, które próbowały uniknąć kary - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne zatrzymane osoby, które próbowały uniknąć kary

Joanna Konieczniak
06.02.2019

Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej tylko w tym tygodniu zatrzymali 4 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi.

W poniedziałek 4 lutego funkcjonariusze SG z Poznania zatrzymali 31-letniego obywatela Polski, który przyleciał z Londynu. W trakcie kontroli dokumentów funkcjonariusze SG ustalili, iż mężczyzna poszukiwany jest na zarządzenie prokuratury z uwagi na uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań organ poszukiwawczy zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego po wpłaceniu kary zastępczej w postaci grzywny w jednostce poszukującej

5 lutego funkcjonariuszy SG z Jeleniej Góry wylegitymowali podróżującego z Czech obywatela naszego kraju. 32-letni mężczyzna był poszukiwany na podstawie postanowienia sądu za dokonane oszustwa. Zatrzymanego po sporządzeniu dokumentacji przewieziono i osadzono najbliższym areszcie śledczym. 

Również 5 lutego zatrzymano kolejnego poszukiwanego litem gończym mężczyznę. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze z PSG w Zielonej Górze-Babimoście. Funkcjonariusze SG w trakcie kontroli dokumentów zatrzymanego pojazdu stwierdzili, że kierowca auta jest poszukiwany w cel doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego na podstawie postanowienia wydanego przez sąd rejonowy celem odbycia kary pozbawienia wolności. 31-letni mężczyzna po sporządzeniu dokumentacji przekazany został Policji z Zielonej Góry.

Natomiast dzisiaj 6 lutego funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku zatrzymali 45-letniego Polaka poszukiwanego przez sąd we Włocławku mężczyznę odwieziono do Zakładu Karnego w Kłodzku. Mężczyzna poszukiwany był w celu odbycia kary za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.   

do góry