Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 8 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej usiłowało nielegalnie przekroczyć granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

8 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej usiłowało nielegalnie przekroczyć granicę

Grzegorz Chodacki
30.12.2015

Kolejna grupa obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej usiłowała przekroczyć wbrew przepisom polsko – niemiecką granicę. Cudzoziemcy oraz przewożący ich obywatel Polski zostali zatrzymani w Świecku.

29 grudnia 2015 r. późnym wieczorem na drodze krajowej nr 2 funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali do kontroli samochód Chrysler Voyager. Autem, oprócz kierowcy, podróżowało ośmioro obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, w tym pięcioro dzieci w wieku od 8 miesięcy do 13 lat. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy. Legitymowali się zaświadczeniami tożsamości otrzymanymi w dniu 27 grudnia br. po złożeniu wniosków o udzielenie im w Polsce ochrony międzynarodowej. Na rozpatrzenie tych wniosków cudzoziemcy powinni oczekiwać w ośrodku urzędu ds. cudzoziemców, a posiadany dokument nie pozwala na wyjazd z Polski.Funkcjonariusze zatrzymali również kierowcę chryslera, 34-letniego obywatela Polski. Za przewożenie większej liczby pasażerów niż określono w dokumentach pojazdu oraz dzieci bez fotelików, a także za brak wymaganego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie auta, kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 zł. Ponadto mężczyzna odpowie za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy, a obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom.

do góry