Aktualności
-
Zatrzymano 11 Kolumbijczyków
Nielegalne zatrudnienie, brak zezwoleń na pobyt i 11 Kolumbijczyków zatrzymanych – to wynik kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Tuplic przy wsparciu policjantów i inspektora pracy w jednej z firm w powiecie żagańskim.
10.10.2025 -
Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy
W komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się spotkanie kierownictwa formacji z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy z całej Polski.
09.10.2025 -
Nie powiódł się plan Gruzina
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu podczas kontroli granicznej wylegitymowali obywatela Gruzji, który pomimo zakazu wjazdu do państw strefy Schengen, wykorzystując zmienione dane osobowe, przez Węgry dojechał do Polski. Dzięki czujności funkcjonariuszy mężczyzna będzie musiał wrócić do Gruzji.
08.10.2025 -
Trzy miesiące kontroli na lubuskim i dolnośląskim odcinku granicy z Niemcami
Tymczasowe kontrole na granicy polsko-niemieckiej, prowadzone przez Straż Graniczną we współpracy z innymi służbami, zostały przedłużone o kolejne sześć miesięcy – do 4 kwietnia 2026 r. W ciągu ostatnich trzech miesięcy funkcjonariusze skontrolowali 295 tys. osób i 137 tys. pojazdów, odmawiając wjazdu do Polski ponad dwustu cudzoziemcom oraz zatrzymując ponad setkę osób za próby nielegalnego przekroczenia granicy.
07.10.2025 -
Jeden weekend, dwa lotniska, trzy interwencje
W ostatni weekend na wrocławskim i poznańskim lotnisku doszło do incydentów, które wymusiły natychmiastowe reakcje Zespołu Interwencji Specjalnych Straży Granicznej.
06.10.2025 -
Wspólne wyzwania - spotkanie służb granicznych w Zielonej Górze
W ramach Programu Współpracy Interreg VI A Brandenburgia-Polska 2021 - 2027 w Zielonej Górze odbyła się kolejna partnerska wizyta realizowana przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej oraz Dyrekcję Policji Federalnej Niemiec z siedzibą w Berlinie. Spotkanie było kolejnym krokiem w wymianie doświadczeń i umacnianiu współpracy między służbami obu państw, które od lat wspólnie działają na rzecz bezpieczeństwa.
03.10.2025 -
„Zwalczanie aktów terroru kryminalnego” - II Konferencja naukowa i ćwiczenia praktyczne
Konferencja „Zwalczanie aktów terroru kryminalnego” i ćwiczenia praktyczne z udziałem różnych formacji – w tym funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG – potwierdziły, że tylko współdziałanie i wymiana doświadczeń pozwalają skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom terrorystycznym.
02.10.2025 -
Kolejny kamper odzyskany na granicy polsko – niemieckiej
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zgorzelcu odzyskali pojazd pochodzący z kradzieży. Kierowcą kampera wartego ponad 200 tys. zł okazał się zatrzymany w tej sprawie obywatel Litwy.
02.10.2025 -
Tymczasowe kontrole graniczne zostaną przedłużone
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał rozporządzenie w sprawie przedłużenia tymczasowej kontroli granicznej na granicy z Niemcami oraz Litwą.
01.10.2025 -
Tytuły i puchary dla naszych funkcjonariuszy
27 września w Leszczynie (dolnośląskie), pod honorowym patronatem Wójta Gminy Złotoryja, odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski służb mundurowych, tandemów i amatorów w kolarstwie szosowym. W wymagającej rywalizacji przez Park Krajobrazowy Chełmy wystartowali także funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej – mjr SG Maciej Szafratowicz oraz mł. chor. SG Karolina Cedro z Placówki SG w Gorzowie Wlkp.
01.10.2025