Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze SG szkolili pracowników sądu - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Funkcjonariusze SG szkolili pracowników sądu

08.10.2015

Instruktorzy z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy przeprowadzili 7 października 2015 r. w Sądzie Rejonowym Poznań - Grunwald i Jeżyce szkolenie dotyczące zagrożenia terrorystycznego o zasięgu regionalnym i lokalnym. W szkoleniu udział wzięli pracownicy sądu.Funkcjonariusze SG przedstawili pracownikom administracji sądowej podstawowe zagadnienia związane z terroryzmem oraz zagrożenia, jakie niesie działalność terrorystyczna. Prelegenci szczególną uwagę zwrócili na zagrożenia związane z improwizowanymi urządzeniami wybuchowymi, które mogą być przesyłane do sądu drogą pocztową (listy, paczki).

Instruktorzy z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy przeprowadzili 7 października 2015 r. w Sądzie Rejonowym Poznań - Grunwald i Jeżyce szkolenie dotyczące zagrożenia terrorystycznego o zasięgu regionalnym i lokalnym. W szkoleniu udział wzięli pracownicy sądu.
Funkcjonariusze SG przedstawili pracownikom administracji sądowej podstawowe zagadnienia związane z terroryzmem oraz zagrożenia, jakie niesie działalność terrorystyczna. Prelegenci szczególną uwagę zwrócili na zagrożenia związane z improwizowanymi urządzeniami wybuchowymi, które mogą być przesyłane do sądu drogą pocztową (listy, paczki).
Uczestnicy szkolenia zostali zapoznani również z budową improwizowanego urządzenia wybuchowego EID (improvised explosive device). Omówiono także warunki bezpieczeństwa oraz procedury i zalecenia przy postępowaniu z przesyłkami stanowiącymi potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Funkcjonariusze zaprezentowali imitacje improwizowanych urządzeń wybuchowych, materiałów wybuchowych oraz podstawowy sprzęt specjalistyczny używany w trakcie działań minersko – pirotechnicznych.
 
do góry