Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Polscy i niemieccy parlamentarzyści w PNCW - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Polscy i niemieccy parlamentarzyści w PNCW

24.03.2015

23 marca 2015 roku Polsko – Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku odwiedziła polsko – niemiecka grupa parlamentarzystów, w skład której wchodzili posłowie i senatorowie RP oraz przedstawiciele niemieckiego Bundestagu. Parlamentarzystom towarzyszyli urzędnicy z województwa lubuskiego i Brandenburgii.Podczas wizyty goście zostali zapoznani z modelem i zasadami funkcjonowania Centrum Współpracy. W czasie spotkania szeroko omówiono zapisy zawarte w oczekującej wciąż na ratyfikację umowie o współpracy służb granicznych, policyjnych i celnych z dnia 14 maja 2014 r. Parlamentarzyści zainteresowani byli konkretnymi zmianami, jakie w nastąpią w PNCW po wejściu w życie nowych uregulowań.Delegację przyjęli kierownicy wszystkich polskich i niemieckich służb kooperujących w Centrum; Straż Graniczną reprezentował chor. szt. SG Artur Górecki.{gallery}2015/03/pncw24{/gallery}

23 marca 2015 roku Polsko – Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku odwiedziła polsko – niemiecka grupa parlamentarzystów, w skład której wchodzili posłowie i senatorowie RP oraz przedstawiciele niemieckiego Bundestagu. Parlamentarzystom towarzyszyli urzędnicy z województwa lubuskiego i Brandenburgii.
Podczas wizyty goście zostali zapoznani z modelem i zasadami funkcjonowania Centrum Współpracy. W czasie spotkania szeroko omówiono zapisy zawarte w oczekującej wciąż na ratyfikację umowie o współpracy służb granicznych, policyjnych i celnych z dnia 14 maja 2014 r. Parlamentarzyści zainteresowani byli konkretnymi zmianami, jakie w nastąpią w PNCW po wejściu w życie nowych uregulowań.
Delegację przyjęli kierownicy wszystkich polskich i niemieckich służb kooperujących w Centrum; Straż Graniczną reprezentował chor. szt. SG Artur Górecki.

do góry