Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Międzynarodowy Wielobój Strzelecki SNAJPER 2015 - Sport -

Nawigacja

Sport

Międzynarodowy Wielobój Strzelecki SNAJPER 2015

23.09.2015

19 września 2015 r. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO – SNAJPER 2015. Zawody zorganizowane zostały przez Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Poznaniu, a miejscem rozgrywek była strzelnica bojowa piechoty Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych na poligonie w Biedrusku. W zawodach uczestniczyło prawie 200 osób z Polski, Niemiec, Anglii, Norwegii, Włoch, Słowacji, Czech, Estonii i Szwajcarii. Zawodnicy reprezentowali zarówno czynne służby mundurowe, jak i rezerwistów.

19 września 2015 r. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO – SNAJPER 2015. Zawody zorganizowane zostały przez Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Poznaniu, a miejscem rozgrywek była strzelnica bojowa piechoty Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych na poligonie w Biedrusku.
W zawodach uczestniczyło prawie 200 osób z Polski, Niemiec, Anglii, Norwegii, Włoch, Słowacji, Czech, Estonii i Szwajcarii. Zawodnicy reprezentowali zarówno czynne służby mundurowe, jak i rezerwistów.
Drużyny rywalizowały w siedmiu konkurencjach strzeleckich: w strzelaniu z P-83, pistoletu maszynowego Glauberyt, pistoletu maszynowego PPS, karabinka sportowego, karabinka szturmowego Beryl, karabinu wyborowego SWD i karabinu maszynowego PK. Zawody podsumowano uroczyście w poznańskim Domu Żołnierza, gdzie uhonorowano zwycięzców konkurencji drużynowych i indywidualnych.
Najlepszym strzelcem wśród funkcjonariuszy Straży Granicznej został sierż. szt. SG Tomasz Leszczyłowski, natomiast st. chor. SG Mariusz Banaszczyk zajął 4. miejsce w klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu z karabinka szturmowego.

do góry