Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej II miejsce NoOSG w rankingu sportowym - Sport -

Nawigacja

Sport

II miejsce NoOSG w rankingu sportowym

17.05.2014

Jednym z punktów centralnych obchodów Święta Straży Granicznej było wręczenie nagród w dziedzinie sportu. Od 2013 roku prowadzony jest ranking osiągnięć sportowych poszczególnych oddziałów Straży Granicznej. Za osiągnięcie określonego miejsca przyznawana jest pewna liczba punktów, których suma określa miejsce oddziału w rankingu.

Jednym z punktów centralnych obchodów Święta Straży Granicznej było wręczenie nagród w dziedzinie sportu.Od 2013 roku prowadzony jest ranking osiągnięć sportowych poszczególnych oddziałów Straży Granicznej. Za osiągnięcie określonego miejsca przyznawana jest pewna liczba punktów, których suma określa miejsce oddziału w rankingu.
W ubiegłym roku odbyły się mistrzostwa SG m.in. w narciarstwie klasycznym, strzelaniu, biatlonie letnim, piłce nożnej, siatkówce, biegach przełajowych, strzelaniu. Wzięło w nich udział 320 funkcjonariuszy, w tym 29 z Nadodrzańskiego OSG.Największe osiągnięcia sportowe spośród funkcjonariuszy naszego oddziału zanotowali siatkarze (I miejsce w mistrzostwach SG) i biegacze (I miejsce w mistrzostwach SG w Półmaratonie Warszawskim, I miejsce w biegach przełajowych). Medalowe miejsce trzecie zajęliśmy w mistrzostwach SG w narciarstwie klasycznym oraz w piłce nożnej. Każdy ze startujących funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału przyczynił się do zajęcia wysokiego, drugiego miejsca w rankingu sportowym Straży Granicznej.
16 maja 2014 r. Komendant NoOSG płk SG Andrzej Kamiński odebrał z rąk Komendanta Głównego SG puchar oraz nagrodę – 6 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.
Puchar główny – przechodni, pozostał w Bieszczadzkim OSG; trzecie miejsce zajęła Komenda Główna. W rankingu umieszczone są wszystkie oddziały i ośrodki SG.

 

do góry