Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 3. turniej piłki siatkowej służb mundurowych w Słubicach - Sport -

Nawigacja

Sport

3. turniej piłki siatkowej służb mundurowych w Słubicach

16.12.2013

Zacięta walka o zwycięstwo, rozgrywki trzymające w napięciu do ostatnich chwil i kolejny sukces funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świecku. Tak w wielkim skrócie można opisać to co wydarzyło się podczas 3. turnieju piłki siatkowej służb mundurowych w Słubicach. Piątek 13-tego okazał się szczęśliwy dla funkcjonariuszy ze Świecka i to w ich ręce powędrował puchar Komendanta PSG w Świecku, o który rywalizowano. Do trzeciej odsłony rozgrywek przystąpiło aż 7 drużyn: BPOLI z Frankfurtu nad Odrą, PSG w Kostrzynie, Policja Landowa z Frankfurtu nad Odrą, Izba Celna z Rzepina, Zoll z Frankfurtu nad Odrą, PNCW w Świecku i PSG w Świecku. Pierwsze miejsce zdobyli funkcjonariusze z PSG w Świecku.

Zacięta walka o zwycięstwo, rozgrywki trzymające w napięciu do ostatnich chwil i kolejny sukces funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świecku. Tak w wielkim skrócie można opisać to co wydarzyło się podczas 3. turnieju piłki siatkowej służb mundurowych w Słubicach. Piątek 13-tego okazał się szczęśliwy dla funkcjonariuszy ze Świecka i to w ich ręce powędrował puchar Komendanta PSG w Świecku, o który rywalizowano.

Do trzeciej odsłony rozgrywek przystąpiło aż 7 drużyn: BPOLI z Frankfurtu nad Odrą, PSG w Kostrzynie, Policja Landowa z Frankfurtu nad Odrą, Izba Celna z Rzepina, Zoll z Frankfurtu nad Odrą, PNCW w Świecku i PSG w Świecku. Pierwsze miejsce zdobyli funkcjonariusze z PSG w Świecku.

Niezwykle zmotywowani i jak zwykle żądni wygranej funkcjonariusze przystąpili do rozgrywek, które na stałe już wpisały się w kalendarz sportowych wydarzeń placówki w Świecku.

Wspaniałe pojedynki, pełne pasji i prawdziwej sportowej walki spowodowały, że turniej zachwycił nie tylko samych uczestników, ale również sporą grupę zgromadzonych widzów. Emocjom nie było końca, bowiem po fascynujących rozgrywkach grupowych finał okazał się prawdziwą wisienką na torcie. Dla jego uczestników natomiast był odegraniem się za 1. edycję turnieju, kiedy to drużyny Izby Celnej z Rzepina i PSG w Świecku po raz pierwszy przystąpiły do rywalizacji o zwycięstwo w całym turnieju. Wówczas górą byli celnicy.

Tym razem losy turnieju ważyły się do ostatnich minut. Zawodnicy walczyli punkt za punkt, ale ostatecznie wynikiem 2:1 zwycięstwo odniosła drużyna z Placówki Straży Granicznej w Świecku. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy Izby Celnej w Rzepinie, a na najniższym funkcjonariusze z Polsko Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku.

 

do góry