Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 10. edycja Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski - Aktualności

Aktualności

10. edycja Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski

Paweł Biskupik
28.08.2024

W ostatni weekend ponad 150 uczestników wystartowało w 10. jubileuszowym Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski w Rzgowie. Na podium nie zabrakło reprezentantów Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

10 Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski 24 sierpnia tradycyjnie odbył się w Rzgowie. Wyznaczona przez organizatorów 10 km trasa biegła malowniczymi zakątkami Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Na starcie stanęło ponad 150 zawodników reprezentujących różne służby mundurowe: straż graniczną, policję, straż pożarną (zawodową i ochotniczą), służbę więzienną, wojsko oraz żołnierzy armii amerykańskiej i czeskiej stacjonującej w Powidzu. Każda ze służb posiadała swoją oddzielną klasyfikację. Zawodnicy rywalizowali między innymi o puchary: Komendanta Miejskiego Policji w Koninie, Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Dowódcy 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

W kwalifikacji generalnej zwycięzcą został Patryk Ciężkowski z Państwowej Straży Pożarnej z Torunia. Pokonanie trasy zajęło mu 36 minut i 8 sekund. Wśród Pań najszybsza była Żaneta Kowalczyk z I Batalionu Kawalerii Powietrznej, a zaraz za nią na drugim miejscu znalazła się nasza reprezentantka Ewelina Michnowicz z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W klasyfikacji: Mistrz Wielkopolski funkcjonariuszy Straży Granicznej miejsca na podium zajęli kolejno:

- I miejsce plut. SG Sylwester Malec z Karpackiego Oddziału SG

- II miejsce chor. SG Paweł Gracz z Nadodrzańskiego Oddziału SG

- III miejsce chor. SG Ewelina Michnowicz z Nadodrzańskiego Oddziału SG

Organizatorzy wyróżnili pamiątkowymi medalami każdego z uczestników biegu. Zawodnicy chwalili organizatorów za doskonałe przygotowanie imprezy. Wielu z nich już dziś zadeklarowało udział w kolejnej edycji biegu.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!