Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 5. edycja biegu górskiego „Patrol Graniczny V” już za nami. Z sukcesami… - Aktualności

Aktualności

5. edycja biegu górskiego „Patrol Graniczny V” już za nami. Z sukcesami…

Paweł Biskupik
15.05.2024

"Patrol Graniczny" to międzynarodowe zawody rozgrywane na polsko-czeskim pograniczu w przepięknej scenerii Karkonoszy, w których uczestnicy rywalizują w trzech kategoriach - wędrówka, biegi górskie oraz kolarstwo górskie. W imprezie nie zabrakło funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

10-12 maja w przygranicznej Opawie (gmina Lubawka) odbyła się 5. edycja biegu górskiego pt. „Patrol Graniczny V”. Trasa wydarzenia przebiegała m. in. wzdłuż szlaku granicznego zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie granicy. Organizatorzy przygotowali dwie trasy, krótsza miała 20 km, dłuższa natomiast 53 km. Do rywalizacji stanęło łącznie 370 zawodników. Straż Graniczną reprezentowali funkcjonariusze komendy oddziału a także z placówek we Wrocławiu-Strachowicach oraz z Kłodzka.

Rywalizacja w biegach zakończyła się licznymi sukcesami naszych funkcjonariuszy:

III miejsce w kategorii Open w biegu na dystansie 53 km zdobył chor. SG Radosław Banaś (PSG Wrocław-Strachowice),

II miejsce w kategorii Open kobiet w biegu na dystansie 20 km zdobyła kpr. SG Jagoda Petryna (PSG Wrocław-Strachowice),

II miejsce w kategorii K20 w biegu na dystansie 20 km zdobyła kpr. SG Patrycja Durda (PSG Wrocław-Strachowice),

III miejsce w kategorii K20 w biegu na dystansie 20 km zdobyły plut. SG Weronika Leśniak oraz plut. SG Klaudia Pastusiak (PSG Wrocław-Strachowice).

Nie mniej emocjonująco było podczas rywalizacji uczestników na rowerach górskich. Funkcjonariusze NoOSG również po tych zmaganiach stanęli na podium:

I miejsce w kategorii M30 w jeździe na rowerze górskim na dystansie 20 km zdobył
 plut. SG Patryk Mazurek (PSG Kłodzko),

II miejsce w kategorii M20 w jeździe na rowerze górskim na dystansie 53 km zdobył
plut. SG Norbert Jaroczyński (PSG Wrocław-Strachowice),

mjr SG Maciej Szafratowicz (komenda NoOSG).

Ponadto wysokie V miejsce w kategorii M40 w biegu na dystansie 53 km zdobył chor. SG Paweł Gracz (komenda NoOSG).

Wydarzenie z roku na rok osiąga coraz większe zainteresowanie oraz przyciąga nowych uczestników. Nadodrzańscy funkcjonariusze z dumą reprezentowali formację, kreując tym samym pozytywny wizerunek Straży Granicznej.