Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podium dla funkcjonariuszy NoOSG w biegu przełajowym służb mundurowych - Aktualności

Aktualności

Podium dla funkcjonariuszy NoOSG w biegu przełajowym służb mundurowych

Paweł Biskupik
01.10.2023

W XI Biegu Służb Mundurowych i Sympatyków – Memoriale Tomasza Mielko – zorganizowanym w dniu 23 września w Czerwieńsku nie zabrakło funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W tym roku Memoriał Tomasza Mielko odbył się już po raz XI i wzorem lat ubiegłych udział w nim wzięli czynni oraz emerytowani funkcjonariusze służb mundurowych, żołnierze wojska polskiego oraz sympatycy tej wspaniałej imprezy.

Młodszy chorąży Tomasz Mielko był funkcjonariuszem Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Rawiczu. Zginął w październiku 2012 w wyniku nieszczęśliwego wypadku w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Od dziesięciu lat funkcjonariusze służb mundurowych oraz ich sympatycy w wyrazie szacunku dla poległego kolegi czczą jego pamięć – biegiem przełajowym.

W tym roku bieg został zorganizowany w przepięknych czerwieńskich lasach. Pamięć Tomasza w tym roku uczciło kilkaset osób – zawodników i zawodniczek pełniących, na co dzień służbę w obronie naszej Ojczyzny.

Rywalizacja odbyła się na dystansach 5 i 10 km, a najmłodsi uczestnicy pokonali dystans 500 m. Rozegrane zawody były okazją do integracji zarówno w środowisku zawodowym, jak i rodzinnym, krzewienia aktywnego stylu życia i zdrowej rywalizacji w duchu Fair Play.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego OSG nie zawiedli, ukończyli bieg przełajowy w dobrym czasie (Paweł Gracz, Robert Ostrowski, Ewa Stefańska), a nawet stawali na stopniach podium: Ewelina Michnowicz (komenda oddziału) - 2 miejsce wśród kobiet na dystansie 10 km, Paulina Kaczmarek (PSG Zielona Góra – Babimost) - 3 miejsce wśród kobiet na dystansie 5 km. Natomiast tuż za podium uplasowała się Milena Greczycho (PSG Poznań-Ławica) - 4 miejsce wśród kobiet na dystansie 5 km. Paulina Kaczmarek oraz Milena Greczycho zajęły ponadto pierwsze i drugie miejsce w kategorii kobiet ze służb mundurowych na dystansie 5 km.