Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Słubice: Funkcjonariusze odzyskali skradzione w Niemczech audi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Słubice: Funkcjonariusze odzyskali skradzione w Niemczech audi

Paweł Biskupik
15.09.2023

Wspólny polsko-niemiecki patrol funkcjonariuszy SG ze Świecka zatrzymał w Słubicach Rumuna podejrzanego o kradzież na terytorium Niemiec nowego modelu audi.

Wczoraj 14 września funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, na jednym ze słubickich parkingów wytypowali do kontroli nowy model samochodu osobowego marki Audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze ustalili, że Audi A4 miało założone niemieckie tablice rejestracyjne, które figurują w systemach jako należące do pojazdu marki BMW, który został utracony na terytorium Niemiec. To od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, że audi również może pochodzić z kradzieży. Podczas kontroli wylegitymowano użytkownika pojazdu 28-letniego obywatela Rumunii, który oświadczył, że nie posiada żadnych dokumentów do tego pojazdu, a jedynie kluczyk. Mężczyzna tłumaczył, że był pasażerem pojazdu, nie potrafił jednak wyjaśnić z kim przyjechał i kto był kierowcą auta.

Jak się okazało, kontrolowane przez funkcjonariuszy SG audi zostało skradzione tego samego dnia na terytorium Niemiec. 28-letni Rumun został zatrzymany. Usłyszy on prokuratorskie zarzuty nabycia lub pomocy w zbyciu albo przyjęcia rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego, co podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 250 tysięcy złotych. Po zakończeniu czynności pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi słubicka policja.

  • Audi A4 skradzione w Niemczech Audi A4 skradzione w Niemczech
    Audi A4 skradzione w Niemczech
  • Audi A4 skradzione w Niemczech Audi A4 skradzione w Niemczech
    Audi A4 skradzione w Niemczech
do góry