Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kalisz: Współpraca służb przynosi efekty - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kalisz: Współpraca służb przynosi efekty

Paweł Biskupik
09.05.2023

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu zatrzymali 7 cudzoziemców, których pobyt na terytorium naszego kraju był nielegalny. Migranci wpadli w ręce policjantów na jednej ze stacji benzynowych w powiecie kępińskim.

W sobotę 6 maja funkcjonariusze Placówki SG w Kaliszu przyjęli od kępińskich policjantów 7 cudzoziemców (6 obywateli Indii oraz Pakistańczyka), którzy przebywali w Polsce bez ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Funkcjonariusze policji wylegitymowali cudzoziemców na jednej ze stacji benzynowych w powiecie kępińskim. Obcokrajowcy podróżowali samochodem osobowym na polskich tablicach rejestracyjnych wraz z 31-letnim Ukraińcem, który został zatrzymany do postępowania karnego, prowadzonego przez policjantów z kępińskiej placówki. Usłyszał on zarzuty organizowania nielegalnej migracji i na dalsze czynności oczekuje w areszcie tymczasowym.

Przekazani cudzoziemcy z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju zostali zatrzymani. Wobec wszystkich wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, decyzją Sądu Rejonowego w Kaliszu obcokrajowców umieszczono w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

  • Zatrzymanie cudzoziemców Zatrzymanie cudzoziemców
    Zatrzymanie cudzoziemców
  • Zatrzymanie cudzoziemców Zatrzymanie cudzoziemców
    Zatrzymanie cudzoziemców
  • Zatrzymanie cudzoziemców Zatrzymanie cudzoziemców
    Zatrzymanie cudzoziemców
do góry