Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nepalczycy nie chcieli pracować - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nepalczycy nie chcieli pracować

Paweł Biskupik
15.03.2023

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali czterech Nepalczyków, którzy naruszyli polskie przepisy pobytowe. Wszyscy teraz muszą opuścić Polskę.

Funkcjonariusze SG z placówki w Gorzowie Wielkopolskim podczas działań mających na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji w poniedziałek 13 marca skontrolowali pobyt w naszym kraju 4 obywateli Nepalu. Cudzoziemcy zostali wylegitymowani w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Trzech Nepalczyków okazało do kontroli paszporty oraz polskie karty pobytu wystawione w celu uregulowania ich pobytu i podjęcia pracy w firmach budowlanych i produkcyjnych. Jak ustalili funkcjonariusze SG, Nepalczycy owszem podjęli pracę we wskazanych firmach, jednak z nieustalonych przyczyn, po krótkim czasie z pracy w nich zrezygnowali. Potwierdzono także, że podjęli oni pracę u kolejnego pracodawcy, jednak nie zawiadomili o tym organu, który udzielił im zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. Ponadto z oświadczenia cudzoziemców wynika, że obecnie nigdzie nie pracują.

Czwarty Nepalczyk okazał do kontroli paszport z polską wizą i zezwoleniem na podjęcie pracy w wielkopolskiej firmie produkcyjnej. Podobnie jak jego koledzy, zrezygnował z niej, zatrudniając się u innych pracodawców. W chwili obecnej cudzoziemiec pozostaje bez pracy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemców z uwagi fakt, że cel pobytu jest niezgodny z deklarowanym oraz wydali decyzje na podstawie których Nepalczycy muszą wyjechać z Polski.

  • Nepalczycy zatrzymani przez Straż Graniczną Nepalczycy zatrzymani przez Straż Graniczną
    Nepalczycy zatrzymani przez Straż Graniczną
  • Nepalczycy zatrzymani przez Straż Graniczną Nepalczycy zatrzymani przez Straż Graniczną
    Nepalczycy zatrzymani przez Straż Graniczną
do góry