Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kobiety w Nadodrzańskim Oddziale SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kobiety w Nadodrzańskim Oddziale SG

Paweł Biskupik
08.03.2023

Kobiety w Nadodrzańskim Oddziale stanowią niespełna 40% całej obsady etatowej. 537 kobiet pracuje lub pełni służbę w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. 322 z nich to kobiety w mundurze, natomiast 215 zatrudnionych jest na stanowiskach cywilnych. Ale nie liczby są tu ważne….

Panie kierują, począwszy od kierownictwa Nadodrzańskiego Oddziału SG, Pionem Głównego Księgowego, Wydziałem Ochrony Informacji, Wydziałem Kontroli, Wydziałem Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej, Wydziałem Techniki i Zaopatrzenia oraz Służbą Zdrowia. Panie kierują także terenowymi jednostkami Nadodrzańskiego Oddziału SG – Placówką SG w Zgorzelcu. W lutym br. stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Tuplicach powierzono również kobiecie.

Kobiety w Nadodrzańskim Oddziale SG są bardzo aktywne we wszystkich obszarach Straży Granicznej – pełnią służbę w pionie operacyjno-śledczym, finansowym i logistycznym. Można je zauważyć w kontroli ruchu granicznego, zajmują się także kontrolą legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców. Są psychologami, radcami prawnymi, technikami kryminalistycznymi oraz przewodnikami psów służbowych. Panie doskonale sobie radzą również w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Wszystkim Paniom życzymy samych pięknych dni w życiu, aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane.

do góry