Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kontrola Straży Granicznej wykazała, że kobieta zatrudniła 95 cudzoziemców nielegalnie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrola Straży Granicznej wykazała, że kobieta zatrudniła 95 cudzoziemców nielegalnie

Joanna Konieczniak
23.01.2023

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze skontrolowali firmę zajmującą się pośrednictwem pracy, której właścicielka zatrudniła nielegalnie 95 cudzoziemców.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze skontrolowali jedną z firm zajmującą się pośrednictwem pracy. Firma mająca wprawdzie swoją siedzibę w Warszawie, zatrudniła w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu jaworskiego 95 cudzoziemców między innymi obywateli Białorusi, Gruzji, Kolumbii, Kuby, Meksyku, Ukrainy i Wenezueli.

Podczas kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, że praca cudzoziemcom powierzona została przez pracodawcę wbrew obowiązującym przepisom. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do podjęcia zatrudnienia takich jak oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy czy też zezwolenia na pracę. Pracodawca nie zadbał również o sporządzenie z pracownikami umów o pracę.

Wobec właścicielki firmy zatrudniającej cudzoziemców z naruszeniem prawa, funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry wystąpili do sądu z wnioskiem o jej ukaranie. Sąd Rejonowy w Jaworze przychylił się do tego wniosku i za popełnione wykroczenia nałożył na nieuczciwego pracodawcę karę grzywny.

do góry