Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podróżny zamierzał wnieść na pokład samolotu pałkę teleskopową - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podróżny zamierzał wnieść na pokład samolotu pałkę teleskopową

Joanna Konieczniak
22.11.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zostali poinformowani przez pracownika Straży Ochrony Lotniska, iż jedne z podróżnych zamierzał wnieść na pokład samolotu pałkę teleskopową.

Właścicielem pałki teleskopowej był 26 - letni Polak, który udawał się do Mediolanu. Mężczyzna oświadczył, że zakupił ją w jednym ze sklepów za 250 zł. Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej, jego właściciel udał się w dalszą podróż. 

Przypominamy, że pałka teleskopowa, podobnie jak kastet, pałki wykonane z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji  nosi znamiona broni białej i należy mieć stosowne zezwolenie na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski. W innym przypadku można liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

  • Zatrzymana pałka teleskopowa Zatrzymana pałka teleskopowa
    Zatrzymana pałka teleskopowa
do góry