Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Poszukiwani Polacy zatrzymani na lotnisku we Wrocławiu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwani Polacy zatrzymani na lotnisku we Wrocławiu

Joanna Konieczniak
14.09.2022

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali troje poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania Polaków. Dwoje z nich przekazano do zakładu karnego, natomiast jeden po wpłaceniu zaległej kary grzywny został zwolniony.

Pierwsza z poszukiwanych osób, 30-letni mieszkaniec Dolnego Śląska, przyleciał z Manchesteru. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze ustalili, że 30-letek poszukiwany jest na podstawie Czerwonej Noty Interpolu oraz listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Legnicy. Mężczyzna poszukiwany był w celu odbycia kary pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz za dokonane kradzieże z włamaniem. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań 30-latek przekazany został do aresztu śledczego.

Do zakładu karnego trafiła także 38-letnia kobieta, która do Wrocławia przyleciała z Newcastle. Podczas weryfikacji jej dokumentów funkcjonariusze ustalili, że kobieta poszukiwana jest w Polsce w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. 38-latka za kierowanie gróźb karalnych ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Po sporządzeniu dokumentacji oraz potwierdzeniu aktualności poszukiwań, funkcjonariusze SG przekazali kobietę do zakładu karnego.

Natomiast 100 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą karę grzywny nie będzie musiał w zakładzie karnym odbywać 23-letni mieszkaniec Warmii i Mazur. Mężczyzna po przylocie z Albanii został skontrolowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie w celu odbycia 100 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za popełnione oszustwa. Mężczyzna miał również możliwość uregulowania zaległej kary grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych. Skorzystał z tej możliwości i po dokonaniu wpłaty i okazaniu dowody przelewu został zwolniony.

do góry